Case studies

Przeczytaj inspirujące historie uczestniczek wcześniejszych edycji programu "Dochodowa firma w 5 tygodni"

Aga Wróblewska

kim jesteś

Nazywam się Aga Wróblewska. Jestem ekspertką od marketingu internetowego, user experience design (UX), projektowania skoncentrowanego na potrzebach użytkownika i wdrażania automatyzacji. Założyłam markę Skuteczna Online, żeby pomóc przedsiębiorczym kobietom wejść do internetu i rozwijać tam swoje biznesy.

jak było przed dochodową

Przed „Dochodową Firmą” próbowałam stawiać pierwsze kroki na Instagramie, ale królował tam chaos komunikacyjny, miałam też chęć, by otworzyć swój biznes, ale pomysł był mało sprecyzowany i (jak się okazało podczas mentoringu) niezbyt odpowiadający na potrzeby rynku.

dlaczego zdecydowałaś się na udział

Byłam na urlopie macierzyńskim i chciałam zacząć budować swój biznes korzystając z tego, że mam cały czas stabilny dochód, a jednocześnie czas i chęci na działania. Ewę obserwowałam już wcześniej, kupiłam też webinar o cenach i wycenianiu swojej pracy, co przekonało mnie, że jest bardzo konkretna, przekazuje dużo wiedzy, a forma prowadzenia szkolenia, gdzie można zadawać pytania, bardzo mi odpowiada. Zasięgnęłam też opinii od uczestniczki I edycji, która zbudowała już stabilny biznes i ostatecznie przekonała mnie, że warto Ewie zaufać.

jakie zmiany wprowadzilas w swoim biznesie po dochodowej

Rozpoczynając przygodę z „Dochodową”, w ogóle nie miałam biznesu. Ale już po zakończeniu programu miałam pierwsze klientki i musiałam od razu założyć działalność gospodarczą, żeby móc z nimi współpracować. Ewa sprawiła, że w 5 tygodni przeszłam od mglistego pomysłu do biznesu zarabiającego od pierwszego dnia działalności.

jakie skutki one przyniosły

Obecnie moja firma ma już skończone pół roku, zlecenia przyjmuję już na 2022, bo jest ich więcej, niż moich mocy przerobowych. Klientki polecają mnie swoim znajomym lub wracają po kolejny element oferty (np. mają już stronę, a zaczynają myśleć o sklepie i sprzedaży online). W międzyczasie wróciłam na etat i działałam równolegle, ale szybko go porzuciłam, bo wolałam poświęcić cały czas i energię na rozwój mojego biznesu. Mogłam też sobie na to pozwolić finansowo, bo „Dochodowa firma” to nie chwytliwa nazwa, to obietnica tego, jaka już wkrótce będzie Twoja firma.

co powiedziałabyś osobie niezdecydowanej na dochodową?

Często polecam Dochodową i dostaję potem sporo zapytań czy naprawdę warto wziąć udział. Zawsze potwierdzam, bo to wyjątkowy program. Wszystkie spotkania są na żywo, podczas live’ów i webinarów można Ewie zadawać pytania. Jest ciągła interakcja. Plus cudowna grupa przedsiębiorczych kobiet, dzięki której cały czas ma miejsce burza mózgów i wzajemne wsparcie. Ogromnym atutem jest również konsultacja 1:1 z Ewą, gdzie można zweryfikować swój pomysł, uzyskać cenne wskazówki i bez obaw porozmawiać szczerze o swoim biznesie. Zawsze też stawiam siebie za przykład, że można od zera do rzucenia etatu dojść w 5 miesięcy. Bez Ewy i jej wskazówek na pewno nie osiągnęłabym sama tak spektakularnego efektu w tak krótkim czasie. To była moja najlepsza inwestycja na start i rozwój biznesu.

Kasia Kożuch

kim jesteś

Jestem mgr farmacji i dietetyczką kliniczną specjalizującą się w zaburzeniach cyklu miesiączkowego u kobiet. Prowadzę firmę Więcej Niż Dieta.

jak było przed dochodową

Przed dochodową nie umiałam zarabiać. Założyłam firmę dość spontanicznie kilka miesięcy wcześniej (w styczniu 2021). Byłam przerażona i zagubiona. Kompletnie nie wiedziałam od czego zależy to ile zarabiam, a strach o to czy w przyszłym miesiącu starczy mi na ZUS nie pomagał mi w pracy.

dlaczego zdecydowałaś się na udział

Dlatego, że chciałam nauczyć się jak się robi biznes. Obserwowałam wiele dochodowych biznesów i czułam intuicyjnie, że każdy kiedyś zaczynał – tak jak ja. I, że większość z tych biznesów nie rozwinęła się dzięki szczęściu, a działaniom i czynnikom, na które ma się realny wpływ. Ale nie wiedziałam jakie są to czynniki. Na czym faktycznie warto się skupić w prowadzeniu biznesu, jak to robić i od czego tak naprawdę zależy to ile zarabiam. I niestety nie uczą tego przy rejestrowaniu działalności. Wiedziałam, że muszę się tego nauczyć sama.

jakie zmiany wprowadzilas w swoim biznesie po dochodowej

Przede wszystkim zaczęłam działać. Wcześniej paraliżował mnie strach i wszystkie działania były nieśmiałe i niepewne. Po dochodowej strach nadal był, ale byłam dużo bardziej zdystansowana do tego co robię i przede wszystkim wiedziałam CO mam robić i na tym się skupiłam. Dzięki temu z czasem, zaczęłam zupełnie inaczej postrzegać moją firmę – mniej personalnie (mimo, że moja firma opiera się na marce osobistej), a dużo bardziej strategicznie. Zmieniły się też moje przekonania na temat siebie i swojej działalności. Wcześniej sama kopałam pod sobą dołki w swojej głowie 'a co jeśli ktoś mi wytknie to i tamto?’ 'a co jeśli wszyscy mnie wyśmieją?’ 'a co jeśli to jest bez sensu?’… Po dochodowej przestałam przepraszać za to co robię i zaczęłam kultywować w sobie bardzo wspierające przekonania: 'mam prawo do błędu’, 'moja praca jest wartościowa’, 'to okej zarabiać dużo pieniędzy’.

jakie skutki one przyniosły

Moja działalność zaczęła się bardzo dynamicznie rozwijać (i nie przestaje). Już miesiąc po dochodowej zarobiłam ponad 5 x więcej niż średnio zarabiałam przed nią. W tym momencie jestem w miejscu, w którym wyobrażałam sobie, że będę dopiero za kilka lat. Deleguję dużą część zadań i skupiam się na tym, co jest dla mnie tak naprawdę ważne. Jestem przekonana, że bez kursu nie miałabym takich efektów.

co powiedziałabyś osobie niezdecydowanej na dochodową?

Zrób to. Pójdź na całość, uwierz i zainwestuj w siebie swój czas, energię i pieniądze. Dochodowa firma to nie jest kwestia szczęścia, a strategii, których nauczysz się w kursie, który dla mnie – był najlepszą inwestycją, jaką mogłam zrobić.

Kamila Piątek

kim jesteś

Absolwentką kosmetologii Uniwersytetu Medycznego oraz Zdrowia Publicznego ze specjalizacją Zarządzania w Usługach Medycyny Estetycznej. Zdobyłam ogromne doświadczenie pracując dla światowej sławy koncernu Estee Lauder, gdzie byłam Ekspertem III – Najwyższego stopnia ekskluzywnej marki La Mer. Obecnie zajmuje się Kosmetologią Holistyczną, która oparta jest na indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Jestem też Ambasadorką Ogólnopolskiej Fundacji “Skin Academy”, gdzie wraz z innymi Ambasadorkami edukuje innych kosmetologów pomagając jednocześnie Domom Samotnych Matek w Polsce. Współtworzę Studio Wypisz Wymaluj w Rzeszowie oraz platformę beautyhub.pl.

jak było przed dochodową

Byłam przepracowana, źle zorganizowana i często w mojej głowie panował chaos, a moja kreatywność sięgnęła dna. Zdawałam sobie sprawę, w jak wiele ról muszę się wcielić jako przedsiębiorca, ale z czasem zaczęłam tracić przyjemność z prowadzenia własnej działalności, bo przytłaczała mnie ilość obowiązków. I wtedy pojawiła się Ewa i Dochodowa.

dlaczego zdecydowałaś się na udział

Byłam uczestniczką na Konferencji Perfect Beauty Boss, gdzie Ewa miała swój godzinny panel. Ja nie lubię lania wody i miziania po głowie – lubię działać. I właśnie Ewa, wtedy przez godzinę dała mi kilka niesamowicie ważnych konkretów, które od zaraz mogłam wprowadzić w życie. Pomyślałam sobie, że skoro przez godzinę Ewa już potrafiła mi w małym stopniu pomóc – to co dopiero po 5 tygodniach! I tak w lipcu 2021 zaczęłam przygodę z Dochodową Firmą.

jakie zmiany wprowadzilas w swoim biznesie po dochodowej

Zmieniłam sposób myślenia, co otworzyło wiele drzwi i pozwoliło osiągnąć sukces! Zaczęłam docierać do Klientów innymi drogami – o wiele skuteczniejszymi niż wcześniej. Stworzyłam nową strategie marketingową i skupiłam się na Kliencie Premium. W trakcie Dochodowej moja kreatywność była niesamowicie pobudzona, dlatego stworzyłam pomysły na rozwój swojego biznesu na najbliższe 5 lat.

jakie skutki one przyniosły

Liczba klientów Premium wzrosła, a co za tym idzie obrót był większy. Dojrzałam do tego, by marketing i pewne obowiązki oddelegować i to była najlepsza decyzja w życiu. Po raz pierwszy od założenia własnej działalności miałam czas – nie na pracę w swojej firmie, ale na PRACĘ NAD ROZWOJEM SWOJEJ FIRMY. Dziś wprowadzam 2 duże projekty i otwieram kolejne drzwi, które dają mi szanse na sukces.

co powiedziałabyś osobie niezdecydowanej na dochodową?

Rozwój to najlepsza inwestycja, a szczególnie w Dochodową. Dlaczego? Można inwestować w szkolenia techniczne, zawodowe, naukowe konferencje, ale jeśli nie wiesz jak prowadzić biznes, jak dotrzeć do klienta, gdzie go szukać itp. to choćbyś był/a najlepszy/a w swoim fachu – nie będziesz potrafić zarabiać na tych umiejętnościach. Dochodowa otwiera oczy i daje nowe możliwości. Daje Ci solidny fundament, na którym możesz stawiać swoje imperium.

Moja rada: Analizuj materiały z Dochodowej, co jakiś czas na nowo – mi za każdym razem daje coś nowego.

Gosia Cieślak

kim jesteś

Mam na imię Gosia i od początku tego roku prowadzę swój biznes online. Pomagam w budowaniu wizerunku oraz marki osobistej osób prywatnych i firm w mediach społecznościowych. Jestem odpowiedzialna za bezpośrednią interakcję z grupą docelową poprzez publikację kluczowych dla danej branży treści w postaci tekstów oraz obrazów, poprawiając dzięki temu wyniki sprzedaży.

jak było przed dochodową

Chciałam się nauczyć zarabiać na własnych warunkach. Wierzyłam, że założenie własnej firmy będzie spełnieniem moich marzeń. Brakowało mi jednak planu i odpowiednich informacji. Nie wiedziałam na czym się skupić i od czego zacząć pozyskiwanie klientów.

dlaczego zdecydowałaś się na udział

Chciałam się nauczyć zarabiać na własnych warunkach. Wierzyłam, że założenie własnej firmy będzie spełnieniem moich marzeń. Brakowało mi jednak planu i odpowiednich informacji. Nie wiedziałam na czym się skupić i od czego zacząć pozyskiwanie klientów.

jakie zmiany wprowadzilas w swoim biznesie po dochodowej

Przede wszystkim udało mi się sprecyzować profil swojej działalności. Poprzez dochodową zyskałam narzędzia tak bardzo do tego potrzebne. Problemem już nie był brak pomysłu na siebie, a wręcz ich natłok! Dzięki Ewie i dochodowej poznałam kroki, które powinien każdy z nas przejść, zanim rozpocznie swoją działalność. Ja na swoje przygotowania poświęciłam kilka miesięcy i dlatego też już od pierwszych dni mojej działalności, nie mam problemów z pozyskaniem zleceń.

jakie skutki one przyniosły

Moja działalność zaczęła się bardzo intensywnie rozwijać od pierwszego dnia. Nie narzekam na brak współprac ( i nawet z kilku niestety musiałam zrezygnować!)

Plan i narzędzia, które poznałam w czasie dochodowej pozwoliły mi zarabiać już w pierwszym miesiącu mojej działalności oraz zaczęłam delegować zadania, by móc w pełni poświęcić się swojemu rozwojowi.

Myślę, że bez motywacji ze strony Ewy, to nie byłoby możliwe.

co powiedziałabyś osobie niezdecydowanej na dochodową?

Nie wahaj się! Dochodowa to pigułka wiedzy, która jest warta o wiele więcej, niż kwota, którą zapłacisz! Jest to inwestycja w siebie, w swój biznes i marzenia! Ewa traktuje każdego z nas indywidualnie, więc nie bój się pytać! Każdy taki krok prowadzi Cię do sukcesu

Dochodowa firma na własnych zasadach